Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: Ilustracija/ mojnovisad.com
Stanovnici Telepa traže zbor građana zbog izgradnje vijadukta u produžetku Bulevara Evrope
Građani MZ Nikola Tesla – Telep žele da iniciraju Zbor građana povodom izgradnje vijadukta koji bi se već sa Bulevara Evrope izdizao ka novom mostu preko Dunava.
Oni ističu da je Plan izgradnje mosta sa ovakvim vijaduktom donesen prošle godine, a da građani nisu imali nikakvu priliku da izraze svoje mišljenje o tom rešenju.
– Vijadukt koji bi prolazio na samo par metara od naših prozora doneo bi nam dodatnu buku i zagađenje. Takođe, ovaj vijadukt bi obezvredio cene naših nekretnina uz Bulevar Evrope, jer niko ne želi da živi praktično pored autoputa. Ovaj most sa vijaduktom gradski čelnici nazivaju "obilaznicom". Nama nije jasno kako saobraćajna obilaznica može da prolazi kroz najgušće naseljen deo grada – pitaju se Telepčani i dodaju:
– Želimo da naglasimo da se ne protivimo izgradnji mosta preko Dunava. Novi mostovi su potrebni Novom Sadu, ali nam je problematičan vijadukt u dužini od kilometar i po. Smatramo da je moguće napraviti i manji most kod kog bi prilaz mostu bio kraći i ne bi bio napravljen na štetu našeg kvaliteta života.
JEDNOGLASNO: Skupština grada usvojila plan izgradnje novog mosta u NS
U toku je prikupljanja potpisa za iniciranje zbora, a kako se navodi u saopštenju, mnoge komšije su rekle da su već oglasile stan na prodaju ili da planiraju da se sele jer "ne žele život u ovakvim uslovima".
Građani koji su protiv izgradnje vijadukta će narednih dana predati zahtev za sazivanje zbora, a mesna zajednica ima rok od 30 dana da ga sazove.
– Treba da naglasimo da je zbor legitiman samo ako se na njemu pojavi bar 50 građana sa mestom prebivališta u mesnoj zajednici (MZ Nikola Tesla – Telep) i zato je važno da se komšije na ovaj zbor odazovu u što većem broju. Ovo je možda poslednja prilika da poručimo gradskim čelnicima šta mislimo o vijaduktu i da pokušamo da sprečimo njegovu izgradnju. Kada dobijemo informaciju o datumu zbora, informisaćemo komšije o tome – navodi se u saopštenju koje potpisuje Bojana Bodroža, stanovnica MZ Nikola Tesla
VUČEVIĆ: Gradnja novog mosta počinje krajem godine
Na zbor će biti pozvani predstavnici vlasti, Gradske uprave za građevinasko zemljište i investicije i JP "Urbanizma" da bi poruka "stigla onima koji ovakve odluke donose u naše ime, a bez konsultacija sa nama".
Ukratko
pre 1089 dana i 11 sati
Sve su u pravu.
S obzirom da vlast ni brigeše nije za tamo neke građane, ostaje ono što mora - pobuna.
Sprečavanje radova. Sukobi sa policijom, dok stvar ne dođe do evropskih sudova.
A na tim sudovima prijaviti i krađu evropskih fondova kulture.
Zna gradonačelnik i Svilara o čemu pričam.
Ulver
pre 1089 dana i 11 sati
Ovo nikako ne sme da prodje. Ljudi, ovo je uzasna stvar, mora se telima braniti
Telapodrodjenja
pre 1089 dana i 6 sati
A sta sa nama koje treba da ruse ? veci deo je prodao investitorima i dokopao se stanova pa ce im smetati buka, jel ? A sta sa nama koji smo ostali kao slepo crevo molicu fino ?? Koji se to gradjani Telepa bune ? Oni koji su juce dosli i pokupovali stanove pa izdaju ? Ja sam rodjen na Telepu...znam ih 99 posto...koji se to bune molicu fino...?
Portir
pre 1089 dana i 5 sati
Demokratija znaci da svako moze da lupeta koliko hoce. Zivela demokratija!
Dobićemo sve što zaslužujemo
pre 1089 dana i 5 sati
Neće stvari prestati da se dešavaju - zato što nekom ne odgovara da čuje nešto što neko drugi govori.
U svetu se skoro desila najveća moguća uvreda.
Neko siroto smrznuto biće su spasili i poslali na gensko testiranje.
Nauka ne može da utvrdi koja je vrsta.
Ono, kad niko ne zna koje si vrste. Ne prepoznaju šta si. Ima li veće uvrede?
Deluje da je između kojota koji je sreo dugonogog psa pa to kasnije srelo lisicu.
Sa glavom lisice.
Deluje jadno, kao neko naš koji je tek stigao u Nemačku.
Grut
pre 1089 dana i 4 sata
Цитираћу по ко зна који пут омиљену опаску градоначелника: " Не може лични комфор грађана да буде брана напретка."
Наравно дотични ,као и вођа му, мисли углавном на напредак свог банковног рачуна у иностранству.
Bane
pre 1089 dana i 4 sata
Stotine miliona evra za novi most koji jeste potreban gradu al mislim da je veci prioritet da gradjani Klise pogotovo imaju cistu o
pijacu vodu i kanalizaciju a ne bunare i septicke jame.Ali grad kaze za to nema para.
kojadinn
pre 1088 dana i 23 sata
U sred grada a oce kao da su na vikendici...
Kad su ,,kupovali,, stanove bunili su se sto su na ,,kraju grada ,,.
Kako su platili ...to nije vazno ...davno bilo...
VladaNs1
pre 1088 dana i 14 sati
Za ovu izgradnju se zna bar 20 godina. Nije mi jasno samo otkud sada čuđenje?
Anonymous
pre 1083 dana i 9 sati
"Za ovu izgradnju se zna bar 20 godina. Nije mi jasno samo otkud sada čuđenje?"
Vijadukt tada nije bio planiran... Cak i da jeste (a nije) planirano pre 20 godina i to, ako se nesto u medjuvremenu izgradilo tu valjda je normalno da se promeni plan. Zamisli izgrade bolnicu na trasi mosta, i odjednom - e pa pre 20 godina smo planirali most, ali nismo usvojili, a sad kad jesmo moramo da rusimo ovu bolnicu - koja je to logika? Valjda se uskladjuje plan sa trenutnim stanjem grada...