Izvor: mojnovisad.com / Fotografija: mojnovisad.com
FOTO i VIDEO: Novinarima prikazana šteta unutar Gradske kuće, obratio im se i gradonačelnik
Poznato je da je tokom protesta u utorak uveče demolirana Gradska kuća u Novom Sadu, a u kojoj je to meri, danas su imali prilike da se uvere i novinari medijskih kuća.
Naime, gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić pozvao je novinare da pogledaju u kakvom je stanju Gradska kuća dan posle protesta.
Kao što možete videti na fotografijama našeg reportera, u unutrašnjosti se nalaze komadi razbijenog stakla, kamenice i šipke kojima je gađano, pikavci, limenke i ostalo smeće.
Spolja, na fasadi, svuda se može videti prosuta crvena farba, natpisi, otisci šaka i razbijena okna. Na samom ulazu, takođe, mnogo smeća i ostataka "oružja", a ovde možete videti više o tome.
Gradonačelnik se nakon obilaska obratio prisutnim novinarima. Pored opisa štete koju ste videli na fotografijama, izjavio se saučešće porodicama nastradalih,
– Nadam se, odnosno, i zahtevam da se odgovorni za nezgodu, odnosno nesreću, tragediju koja nam se dogodila na Železničkoj stanici, što pre da se utvrdi ko su odgovrnoi da znamo ko je kriv za to što se desilo, a od policije i tužilaštva tražim da svi koji su učestvovali u rušenju Gradske kuće što pre procesuiraju i kazne po zakonu – rekao je Đurić
Na pitanje novinarke da li će podneti ostavku jer je to jedan od zahteva on je odgovorio da je jasno da nije cilj podnošenje njegove ili premijerove ostavke već da se predsednik Vučić obori s vlasti
– Građani su nas birali, legitimno smo izabrali, ovo nije način da se ruši, da se utiče na volju većine građana koji su izabrali gradsku vlast. Ovo je tragedija i politika nema veze s tragedijom. Saosećamo s porodicama koje pate za svoijim poginulima i porodicama onih koji se bore za svoje živote – rekao je Đgradonačelnik i zahvalio se novinarima.
Nije odgovarao na dalja pitanja...
Podsećamo, sinoć se ispred Železničke stanice okupilo oko 22.000 građana koji su, nakon govora krenuli ka Gradskoj kući koju je manji broj ljudi, uglavnom mlađih, gađao farbom, kamenicama, razbijani su prozori i ispisane poruke.
Policija je imovinu branila suzavceim i biber sprejom, ali nije reagovala konkretno prema izgrednicima.
Nakon što se veći deo demostranata razišao, počela su hapšenja, između ostalog i Gorana Ješića, nekadašnjeg potpredsednika Vlade Vojvodine i Ivana Bjelića, aktiviste.
Kasno uveče, u prostorije gradskog odbora SNS-a stigao je i predsednik Srbije i tu je, takođe, došlo do brojnih incidenata kada je uhapšen Miran Pogačar, gradski odbornik.
Ovaj članak još uvek nije komentarisan